Projděte si s dětmi nejzajímavější místa Holešova, vyluštěte tajenku a získejte odměnu

Chcete se vypravit na výlet s dětmi, aby je to bavilo a něco nového se dozvěděly? Destinační společnost Kroměřížsko pro vás připravila výlet s tajenkou. Potřebujete k tomu pouze mapu trasy a doplňovačku. Materiály si můžete stáhnout z webu www.region-kromerizsko.cz, www.holesov.info, nebo také ze stránek autorky výletu Lucie Nachtigallové ZDE. Než vyrazíte, přečtěte dětem dopis, který najdete na všech uvedených portálech.

A jde se na to! Před vámi je pětikilometrová trasa historickou částí Holešova velmi lehké obtížnosti. Vyrazit můžete i s kočárkem, pejskem nebo na kole. Začínáme u Černé kaple, odkud pokračujeme přes náměstí, Památník smíření na náměstí sv. Anny, dále místo, kde stála Nová synagoga až k Šachově synagoze. Odtud pokračujeme směr kovárna, zámecký park a hvězdárna. Na těchto místech najdete také odpovědi na otázky, které postupně vepíšete do tajenky. Výlet končí v zámeckém informačním centru, kde na vás za vyluštěnou tajenku čeká sladká odměna

„Styl psaní výletu s tajenkou je určený především dětem, proto se nelekejte některých vsuvek, otázek a slangových výrazů. Záleží samozřejmě na rodičích, jaké informace dětem přečtou a jak jim je budou interpretovat. Věříme, že se bude holešovský výlet líbit, v jiných městech republiky tyto projekty slaví velké úspěchy,“ vysvětluje Alena Horáková, manažerka destinace Kroměřížsko, která výlet připravila ve spolupráci s autorkou nápadu.

Výlet vznikl s podporou regionu Kroměřížsko a Zlínského kraje. Kroměřížsko kopíruje hranice bývalého okreseu Kroměříž a zajišťuje aktivní propagaci svého území a turistických atraktivit pod hlavičkou certifikované destinační společnosti Kroměřížsko - sdružení pro cestovní ruch, z.s. Sledovat aktivity Kroměřížska můžete na uvedených webových stránkách, ale také facebooku a instagramu. Na všech těchto platformách jsou pravidelně zveřejňovány propracované výlety a kulturně-společenské tipy z celého regionu.

text a foto Dana Podhajská