Rekordní návštěvnost letních výstav

Tisková zpráva ze dne 31. srpna 2022

 

Rekordní návštěvnost zámeckých výstav, přišlo 10 500 návštěvníků

 

Na zámku v Holešově skončily největší výstavy letošního roku, Panenky, příběh života a interaktivní Hravá věda. Návštěvnost byla rekordní – pohrát si s exponáty, které do Holešova zapůjčilo liberecké centrum vědy a poznání IQ Landia přišlo pět a půl tisíce lidí. Sběratelskou raritu v podobě ručně vyráběných panenek Alenky Dynkové si prohlédlo šest tisíc lidí.

 

Letní iluze, výstavu regionálních výtvarníků, která byla tentokrát realizována na chodbě prvního patra, si prohlédlo minimálně dva tisíce osm set lidí. Dvě stě návštěvníků si koupilo vstupenku, ale dva tisíce šest set výstavou prošlo v rámci prohlídkového okruhu. Iluze vždy vzbudily zájem turistů. Těch, kteří si ovšem letošní třígenerační regionální výstavu prohlédlo, však bylo ještě víc. Letní iluze mohl zhlédnout každý, kdo se prokázal jakoukoliv vstupenkou na výstavy nebo památky ve správě MKS Holešov.

 

„Děkujeme všem návštěvníkům, je to pro nás pocta, ale zároveň obrovský závazek dostát takové úrovně také za rok. Program na rok 2023 je již v přípravě,“ zhodnotil výstavní sezonu ředitel holešovského kulturního střediska Karel Adamík.

 

Turistická sezona na zámku ještě neskončila. Prozatím čísla ukazují, že prohlédnout si nové prohlídkové okruhy Po stopách Wrbnů a Růžovou zahradou s hvězdárnou přišlo k 28. srpnu dva tisíce šest set návštěvníků. Neskončila ani výstava 100 let muzejnictví v Holešově doplněná o výstavu obrazů Waltera Stambergera. Muzejníci na podzim připravují komentované prohlídky pro školy.

Ve středu 21. září holešovský zámek otevře výstavu České korunovační klenoty na dosah a výstavu skla a designu studentů valašskomeziříčské sklářské školy.

 

Dana Podhajská