Lidé, přijďte do divadla

Tisková zpráva ze dne 30. září 2022

Lidé, vraťte se do divadel, vzkazují ochotníci veřejnosti a zvou na podzimní Divadelní přehlídku ochotnických souborů  

 

Po tříleté covidem vynucené pauze se do Holešova vrací tradiční Divadelní přehlídka. Od 21. do 23. října vystoupí v kině Svět ochotnické soubory z regionu. Přehlídka je tentokrát nesoutěžní, podle členů holešovského Divadla 6. května jde tentokrát hlavně o návrat k tradičním kulturním akcím a podporu spolkové činnosti.

 

„Čeká nás oddechová lehčí forma přehlídky, protože cílem je spíš to, aby se lidé vrátili do divadel, abychom v obecném smyslu podpořili spolkovou činnost a vzájemně se podpořili,“ vysvětlila Šárka Topičová z holešovského D6K.

Sestavit program nicméně jednoduché nebylo. Práci ochotnických souborů poznamenaly opakující se lockdowny a zkoušet mohli prakticky nanejvýše rodinní příslušníci. Přesto se holešovským hercům podařilo připravit zajímavý program, na který zvou veřejnost spolu se spolupořadatelem Městským kulturním střediskem Holešov.

 

Přehlídku zahájí v pátek 21. října večer domácí soubor reprízou muzikálu Když Zuzana není sama doma. S ochotníky ji nazkoušela Vladimíra Dvořáková a premiéra byla letos na jaře. Podle režisérky se na představení nic nemění a diváci se letos na podzim mohou těšit na stejné představení.

V sobotu 22. října v 16 hodin zahraje Divadelní spolek Kroměříž komedii Milá matko… a následovat bude holešovská repríza komedie Pohnutého divadla Loukov Paní plukovníková. I toto představení už někteří diváci v minulosti u nás viděli, nicméně i tato komedie získala velký ohlas publika, proto se opakuje.

V neděli 23. října zvou pořadatelé do divadla hlavně rodiče s dětmi. Na programu bude Nezbedná pohádka spolku ochotníků Spolu z Lukovečku.

 

Vstupenky na jednotlivá představení nebo permanentky na celé tři dny lze již nyní zakoupit v MIC Holešov nebo online přes webové stránky MKS Holešov www.holesov.info.

 

Dana Podhajská