Taneční kurzy 2022 na holešovském zámku

Tisková zpráva ze dne 24. listopadu 2022

 

Přesně sto dvacet čtyři studentů druhých ročníků především z holešovského gymnázia a střední policejní školy se během podzimu učí základům společenského tance a etikety. Pod vedením Aleše Mědílka z Taneční školy A. & A. Mědílkovi Zlín se postupně protančí až k závěrečné prosincové „koloně“, na které rodičům, prarodičům, přátelům i spolužákům předvedou, co se naučili.

 „Jsme velmi rádi, že se kurz koná, že nám do plánů nevstoupil covid, jako tomu opakovaně bylo v minulých letech. To jsme byli nuceni kurz několikrát přerušit, a dokonce posunovat i termíny závěrečných plesů,“ řekla produkční kurzu Jana Slovenčíková. Například loňští druháci sice zahájili kurz na začátku října, v důsledku covidu se však ples původně plánovaný na prosinec nakonec několikrát posunul a nakonec se konal až v dubnu.

Taneční kurzy pro mladé lidi patří ke každoroční standardní nabídce zámku a Městského kulturního střediska Holešov. Konají se již mnoho let a nejinak je tomu letos. Přes sto frekventantů je běžné obsazení, zvlášť v posledních letech, kdy na střední školy nastupují silné ročníky dětí narozených po roce 2000.

Pro dívky je v Holešově typická dlouhá bílá róba, pro chlapce perfektně padnoucí oblek. Závěrečný ples je poté opravdu krásnou společenskou podívanou rámovanou impozantními prostory barokního Velkého sálu. K tanci a poslechu hraje vždy skupina Quatro. Velký úspěch mívají také fotokoutky na zámecké chodbě. Zájemci si mohli přímo na místě nechat vyrobit památeční fotografii a odnést si ji domů.  

Letos se závěrečné taneční plesy budou konat 9. a 10. prosince. Vstupenky se začnou prodávat v pondělí 28. listopadu. Organizátoři doporučují rodičům i studentům nakupovat obratem, a to osobně v holešovském informačním centru. Plesy totiž bývají velmi rychle vyprodané.

Dana Podhajská