Volný čas

Holešovský Zámek

ikona kompas

Poznejte Holešov

Město Holešov je svými třinácti tisíci obyvateli druhým největším městem okresu Kroměříž. Najdete jej na rozhraní Hané a Valašska, na úpatí Hostýnských vrchů s výhledem na poutní místo sv. Hostýn.

Správní území města tvoří vedle samotného Holešova také jeho místní části Všetuly, Dobrotice, Količín, Tučapy a Žopy. Holešov je centrem mikroregionu s 20 obcemi, z nichž 17 založilo v roce 1999 sdružení Mikroregion Holešovsko. Je městem s rozmanitou nabídkou aktivit, naplánovat si můžete jednodenní program i vícedenní dovolenou a vždy to bude stát za to. Poznejte kouzlo našeho města…

Více 

ikona kostel

Památky, které musíte vidět

Vydejte se po stopách historie a navštivte významné pamětihodnosti našeho města. Od roku 1990 je střed Holešova zařazen mezi městské památkové zóny a ty nejdůležitější stavby spojuje městský památkový okruh, značený žluto-bílými symboly. Okruh zahrnuje zámek a zámeckou zahradu, kostel sv. Anny, kovárnu, židovskou synagogu a hřbitov, kapli sv. Kříže ve Smetanových sadech či kostel Nanebevzetí P. Marie s Černou kaplí. Centrum tvoří nám. Dr. E. Beneše s měšťanskými domy, kašnou a morovým sloupem z počátku 18. století.

Více 

ikona akce

Akce, které musíte zažít

Holešov je akční. Koná se u nás (v Holešově a mikroregionu) více než sto akcí. Mezi největší patří rodinný festival Holešovská Regata, bikemaraton Drásal, pravidelné výstavy v Zámecké galerii, festival Musica Holešov. Na jaké akce se můžete aktuálně těšit poví přehledný kalendář, který je doplněn filtrací, je otevřen veřejnosti pro vkládání akcí, akce lze hodnotit.

Více 

ikona značka

Trasy a výlety

Holešov je významným historickým a kulturním centrem regionu Kroměřížsko, jedním ze čtyř turistických oblastí Východní Moravy. Město nabízí řadu místních památek (s netradičními prohlídkami), za návštěvu stojí památky mikroregionu a láká na výlety do okolí. Začněte třeba po pěší červené turistické stezce, po místních cyklostezkách či dálkových cyklotrasách procházejících Holešovem.

Více 

ikona obchod

Ubytování

Katalog ubytovacích zařízení ve městě a blízkém okolí se základními informacemi, aktuálními fotkami a přímými kontakty.

Více 

ikona příbor

Stravování

Vyberte si z nabídky restaurací, kde se kvalitně najíst, kam zajít na kávu, na sklenku vína, nebo kde uspořádat oslavu.

Více 

ikona bazén

Sport a relax

V Holešově je pro pro občany a návštěvníky města k dispozici řada sportovišť včetně krásného Zámeckého koupaliště. Ve městě působí desítky sportovních klubů a zájmových spolků.   

Více 

ikona kniha

Informační materiály a publikace

O Holešovu - o jeho památkách, historii, osobnostech se můžete přečíst v informačních letáčcích a publikacích, které vychází pod označením Knihovnička „Holešovska“. Tyto lze zakoupit ve vstupním vestibulu Městského úřadu Holešov nebo v Městském informačním centru.

Více